„Why war?” // spotkanie z kuratorką wystawy

Od 22 lutego 2023 roku na terenie zewnętrznym Muzeum Śląskiego będzie można zobaczyć nową wystawę czasową pt. „Why war?”.

W 2014 roku Rosja zajęła Krym i rozpoczęła wojnę na wschodzie Ukrainy. Rosyjska inwazja w 2022 roku rozpętała pełnoskalową wojnę. Dzisiaj walka toczy się na różnych poziomach, w tym także na froncie artystycznym i kulturowym. Artyści mówią o realiach wojny w Ukrainie, uwieczniają najważniejsze wydarzenia, tragedie, nastroje ludzi i pomagają utrwalić ducha tego czasu. Zebraliśmy plakaty artystów z różnych krajów, którzy poprzez swoją twórczość wyrażają sprzeciw wobec wojny. Wystawa potrwa do 31.08.2023 roku.

A już 24 lutego, w rok od eskalacji wojny w Ukrainie, odbędzie się spotkanie z kuratorką wystawy, Anastazją Alforovą. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy i wszystkie osoby zainteresowane na Plac Grubiorza gdzie prezentowana będzie wystawa.

24.02.2023 / piątek / godz. 13.00

Muzeum Śląskie w Katowicach