Wydarzenia towarzyszące wystawie „Ryszard Czernow Vanitas 2023”

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących wystawie „Ryszard Czernow Vanitas 2023”.

W programie m.in. oprowadzania kuratorskie, spotkanie z autorem czy warsztaty. Cykl zaplanowanych spotkań ma na celu przybliżyć zarówno konteksty powstawania i wątki interpretacyjne prac prezentowanych na wystawie jak i bardziej ogólnie twórczość i postać Ryszarda Czernowa. Podczas wydarzeń będzie można dowiedzieć się co jest charakterystycznego dla estetyki fotografii cyfrowej i jakie są granice twórczej kreacji, poznać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z fotografią cyfrową, które będzie można zadać artyście i kuratorowi wystawy oraz pobudzić swoją kreatywność podczas ćwiczeń związanych z fotografią.

Program wydarzeń towarzyszących:

• Oprowadzania kuratorskie:

W trakcie oprowadzania Kamil Myszkowski, kurator wystawy, omówi jej koncepcję i przesłanie. Uczestnicy dowiedzą się więcej o kontekstach powstawania prac, przedstawione zostaną również szczegółowe wątki tematyczne i interpretacyjne prezentowanych dzieł.

Terminy oprowadzań: 7.03.2023; 28.04.2023

• 25.03.2023 – warsztaty dla młodzieży w wieku 14-18 lat

Podczas zajęć, prowadzonych przez kuratora wystawy, oprócz szczegółowego omówienia ekspozycji odbędzie się szereg ćwiczeń teoretycznych i praktycznych związanych z fotografią. Uczestnicy poznają bliżej sylwetkę Ryszarda Czernowa, dowiedzą się jak analizować i interpretować dzieło sztuki na przykładzie prac prezentowanego na wystawie artysty, a ćwiczenia praktyczne zaangażują młodzież w proces twórczy oraz pobudzą ich kreatywność. Nie zabraknie również miejsca na dyskusję o wielozadaniowości współczesnego twórcy.

• 22.04.2023 – spotkanie autorskie połączone z projekcją kompozycji sonowizualnej

Wydarzenie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza z nich to oprowadzanie po wystawie z Ryszardem Czernowem, który opowie o procesie twórczym i warsztacie pracy oraz omówi prezentowane dzieła. Część drugą rozpocznie pokaz kompozycji sonowizualnej „Duch materii”. Po projekcji odbędzie się spotkanie autorskie, podczas którego zaprezentowane zostaną inne dzieła Ryszarda Czernowa. Całość zwieńczona zostanie możliwością zadawania pytań artyście.