Wyniki konkursu: 150-lecie urodzin Wojciecha Korfantego

Jury w składzie: Maria Czarnecka, dr Karol Makles, dr Agnieszka Dec-Michalska, dr Piotr Rygus, Łukasz Szostkiewicz, Norbert Oruba, ogłasza werdykt konkursu na komiks na „150-LECIE URODZIN WOJCIECHA KORFANTEGO”:

Nadesłane prace, wykonane z wykorzystaniem różnych technik artystycznych, członkowie jury omówili pod względem merytorycznym oraz poddali ocenie punktowej. W wyborze najlepszych obiektów brano pod uwagę przede wszystkim zgodność z faktami historycznymi, oryginalne podejście do tematu, walory estetyczne, poświadczające rozwiniętą wyobraźnię i sprawność warsztatową autorów.

Nagrody zdobywają:

I miejsce: Klaudia Hansel, Spacer z Korfantym

II miejsce: Marcin Opiłowski, Moryc

III miejsce: Bartłomiej Ogonowski, Nasz człowiek

Wyróżnienie otrzymuje:

Mirosław Wójcik, Ojciec i syn

Nagrodzone komiksy znajdą się w przygotowywanej publikacji, o której będziemy informować w najbliższym czasie.