Zmarł Janusz Gawron, były pracownik Muzeum Śląskiego

Z przykrością przekazujemy smutną wiadomość, że 5 stycznia 2023r. zmarł Janusz Gawron, były członek zespołu pracowników Muzeum Śląskiego.

W 2003 roku objął stanowisko wicedyrektora w Muzeum Śląskim, w latach 2008 oraz 2013 pełnił obowiązki jego dyrektora. W 2017 roku został odznaczony Srebrną Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego.
Od samego początku dał się poznać, jako osoba mocno zaangażowana w pracę naszej instytucji, w szczególności w proces związany z przygotowaniem i realizacją budowy nowej siedziby Muzeum Śląskiego. W czasie gdy powstawała nowa siedziba naszego Muzeum, wspierał zespół odpowiedzialny za ten projekt swoją wiedzą, doświadczeniem, ale przede wszystkim niesamowitą charyzmą i zaangażowaniem. Cenił wzajemną życzliwość i koleżeńską atmosferę, dzięki czemu był lubiany i szanowany przez pracowników.
Odszedł człowiek, który był dla nas ważny i który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.