Długi weekend w Muzeum Śląskim

Zachęcamy do spędzenia sierpniowego długiego weekendu w Muzeum Śląskim w Katowicach!

Podczas długiego weekendu Muzeum będzie czynne:

• 12.08 (sobota) w godzinach 10.00-20.00
  • 13.08 (niedziela) w godzinach 10.00-20.00
  • 15.08 (wtorek) w godzinach od 10.00-20.00

14 sierpnia (poniedziałek) muzeum będzie zamknięte.

Ze względu na wydarzenie organizowane 19 sierpnia, na które wejście udostępniamy bezpłatnie, wtorek 15 sierpnia będzie dniem płatnym – wstęp do muzeum będzie kosztował 1 zł.

Co można zobaczyć w Muzeum Śląskim? Do dyspozycji gości oddajemy 4 wystawy stałe znajdujące się w budynku głównym, przestrzeń edukacyjną „Na tropie Tomka” w Stolarni oraz wystawy czasowe:

W czasie długiego weekendu zapraszamy również na zwiedzanie Muzeum Śląskiego z przewodnikiem. Podczas oprowadzań pokażemy Państwu m.in. zabytkowe budynki pokopalniane, niezwykłą kolekcję śląskiej sztuki nieprofesjonalnej i cieszącą się nieustannym zainteresowaniem wystawę o historii Górnego Śląska.

• 12.08 / sobota / godz. 16.00 – Rajza po Muzeum // KUP BILET
  • 13.08 / niedziela / godz. 11.30 – Byzuch u Ferdynanda // KUP BILET