Art Brut Prezentacje. Justyna Matysiak

Jedna z najciekawszych przedstawicielek polskiego art brut – Justyna Matysiak – jest pierwszą w Polsce zdobywczynią Grand Prix Insita (2007). Nagroda, przyznawana od 1966 roku na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Naiwnej w Bratysławie, to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie art brut. Na twórczość Justyny Matysiak składają się rysunki wykonane cienkopisami z transparentnym tuszem. Artystka inspiruje się ilustracjami książkowymi, z których czerpie motywy graficzne. Przetwarzając je, wykonuje konturowy rysunek wypełniony drobnymi, zachodzącymi na siebie liniami. Prace Justyny Matysiak urzekają wysmakowaną kolorystyką i ciekawą formą.

3.02.2017–09.09.2018
Muzeum w Strefie Kultury, ul. T. Dobrowolskiego 1, poziom -2
Kuratorka: Sonia Wilk

UWAGA!

• Ekspozycja znajduje się w przestrzeni Galerii plastyki nieprofesjonalnej. Bilet na wystawy czasowe nie obejmuje jej zwiedzania.