Konkurs o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2022

Muzeum Śląskie zaprasza  dyplomantów i debiutujących autorów scenografii, filmów, widowisk i kostiumów, wykorzystujących możliwości multimediów lub techniki wzornicze do rywalizacji o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2022.

Celem konkursu jest wspieranie artystów rozpoczynających samodzielną twórczość, a także tych, którzy, dysponując doświadczeniami z innych dziedzin plastyki, podejmują projekty związane ze scenografią.

Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach. Jury oceniające nadesłane zgłoszenia wskaże artystów, którzy zostaną zaproszeni do prezentacji swojego dorobku. Patronem tego wyjątkowego w skali kraju konkursu oraz przyznawanej jego laureatom nagrody jest Jerzy Moskal (1930-2016) – artysta plastyk a równocześnie wybitny scenograf, autor scenografii do wielu przedstawień telewizyjnych i teatralnych, założyciel i pierwszy dyrektor Centrum Scenografii Polskiej Oddziału Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Kalendarium konkursu:

• I Etap konkursu

17.10- 07.11.2022 – przyjmowanie zgłoszeń do Konkursu w formie prezentacji na adres: konkursy@muzeumslaskie.pl

25.11.2022 – ogłoszenie na stronie internetowej www.muzeumslaskie.pl listy artystów nominowanych do Nagrody Scenograficznej im. Jerzego Moskala 2022

• II Etap konkursu

08.12.2022 – autoprezentacje artystów nominowanych przez Jury Konkursu  w siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach.

09.12.2022 – ogłoszenie werdyktu Konkursu i otwarcie wystawy Wymiary Scenografii 2022 prezentującej prace artystów nominowanych do nagrody

Dokumenty dla osób chętnych do udziału w konkursie: