Spędź ferie w Muzeum Śląskim!

Zachęcamy do spędzenia ferii w Muzeum Śląskim w Katowicach. W dniach 16-29 stycznia 2023 roku zapraszamy do odwiedzenia naszych wystaw stałych i czasowych zarówno grupy półkolonijne, jak i rodziny z dziećmi oraz indywidualnych zwiedzających – każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy zarówno miłośników sztuki czy historii i kultury Górnego Śląska, jak i osoby które chcą bliżej poznać kulturę Głuchych oraz tych, którzy chcą po prostu miło spędzić czas.

Do dyspozycji gości oddajemy 4 wystawy stałe:

oraz wystawy czasowe:

Grupy półkolonijne zapraszamy na warsztaty przygotowane specjalnie z okazji ferii zimowych oraz oprowadzanie po muzeum z przewodnikiem nową ścieżką zwiedzania.

W tym roku inspiracją do działań plastycznych będzie instalacja Magdaleny Abakanowicz „Bambini”.

Rezerwacja zajęć telefonicznie (tel. 32 77 99 382) lub mailowo (lekcjemuzealne@muzeumslaskie.pl).

Duchy kopalni, czyli opowieść o śląskich strachach i dziwach.

Czy skarbnik był na kopalni postacią pozytywną? Jak można udomowić jaroszka? I czy we współczesnych stawach i rzekach mieszkają jeszcze utopce? Nowa ścieżka zwiedzania to propozycja dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką śląskich podań ludowych i niezwykłych postaci, które przez lata zamieszkiwały wyobraźnię Górnoślązaków. Podczas oprowadzania pokażemy Państwu dzieła prezentowane na Galerii plastyki nieprofesjonalnej, przejdziemy przez budzącą największe zainteresowanie wystawę historyczną „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” oraz przeczytamy kilka opowieści z dreszczykiem.

Czas zwiedzania: około 90 minut

UWAGA! – Liczba rezerwacji ograniczona, po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu pod numer 504-269-094 lub drogą mailową: przewodnicy@muzeumslaskie.pl

Wydarzenia, które się już odbyły:

• 17.01. / wtorek / godz. 11.00
    Feryjne warsztaty rodzinne „Faktury i struktury”, podczas których zainspirowane instalacją Magdaleny Abakanowicz „Bambini” dzieci stworzą swoje własne „rzeźbiarskie” prace z materiałów mieszanych. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat.
  • 20.01. / piątek / godz. 17.30 – oprowadzanie kuratorskie po Galerii plastyki nieprofesjonalnej
  • 21.01 / sobota / godz. 16.00 – „Rajza po muzeum, czyli wystawy stałe w pigułce” – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem
  • 22.01. / niedziela / godz. 11.30 – „Byzuch u Ferdynanda, czyli industrialny spacer po Muzeum Śląskim” – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem
  • 27.01. / piątek / godz. 17.30 – oprowadzanie kuratorskie po Galerii polskiej sztuki nowoczesnej 1800-1945