Szkolenie „Zarządzanie dziedzictwem poprzemysłowym” / 21 listopada, godz. 11.00

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie z zakresu zarządzania dziedzictwem poprzemysłowym.

Odpowiedzialne zarządzanie dziedzictwem poprzemysłowym pozwala nie tylko na jego ochronę, ale i na ukazanie jego potencjału. Dlatego zaproszeni specjaliści w czasie szkolenia podzielą się swoją wiedzą oraz bogatym doświadczeniem z poszczególnych zagadnień.

• Adam Hajduga – wiceprezydent międzynarodowego stowarzyszenia European Route of Industrial Heritage – ERIH, współtwórca „Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego” i jego święta Industriady. Znawca i pasjonat dziedzictwa kultury przemysłowej.
  • Krystian Gałuszka – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej, propagator kultury śląskiej, autor wielu książek, laureat nagrody min. „Hanysy 2019” a w 2021 nagrody „Genius Loci – wierny Opiekun Ziemi śląskiej”

21.11 / wtorek / 11:00-15:00

poziom -3, sala C

Zapisy pod adresem: szkolenia@muzeumslaskie.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Szkolenia to część oferty kulturalnej towarzyszącej projektowi „Przebudowa i adaptacja zabytkowego budynku dawnej łaźni Gwarek na magazyn studyjny Muzeum Śląskiego w Katowicach” dofinansowanemu z Programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014–2021.

Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek 1           Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.                Rewitalizacja dawnej łaźni Gwarek 24

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonejkonkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej